in ,

ВИДЕО: Рачно направени тестенини претворени во вистинска уметност

Со речиси 250.000 следбеници на инстаграм, вирално ЈутЈуб видео и објавена книга “Pasta, pretty please”, оваа готвачка изгради империја од брашно, свежи јајца, вода и креативна опсесија.

Рачнатата изработка на тестенини е голем предизвик и награда за секого, но овие на Линда Милер Николсон се различни од сите други.

Оваа готвачка ги прави тестенините, ги бои со растителни нијанси, а потоа од нив прави најразлични форми. Таа има направено портрети на познати лица од тестенини и има направено облека од тестенини за Модна недела.

Погледнете го виралното видео на Тејсти на кое ги прави тестенините, а потоа фотографиите кои ги подготвивме за вас.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Брзи, лесни и слатки фризури за мали девојчиња

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote