in

Видео рецепт за домашни лепиња повкусни и од оние во пекара!

Рецепт за лепиња за ќебапи, плескавици и скара кој ќе ве воодушеви и кој со сигурност ќе го зачувате во вашите омилени рецепти!

Потребни состојки:

360 г брашно Т-400
250 мл млака вода
16 г свеж квасец
1/2 лажица шеќер
1/2 лажица сол
1 лажица зејтин

Се печат на 275 степени, 10 минути.

Прочитајте и...  8 различни начини како да направите домашен леб

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote