Македонија

ВИДЕО: Респект за Словенците „Ја излези Ѓурѓо“ ечи во „Стожице

Словенците се сетија да ги мотивираат нашите одбојкари со песната „Ја излези Ѓурѓо“ од Некст Тајм во салата „Стожице“ пред мечот меѓу Македонија и Белорусија.

Салата е празна но нашите одбојкари мотивирани влегуваат на мечот со Белорусија.

https://streamable.com/bubdk

Извор: kurir.mk

Прочитајте и...  „Ја излези Ѓурѓо“ ја крена салата на нозе: Вардарци ги најави дуото „Некст Тајм“
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top