in , ,

ВИДЕО: Робин Вилијамс пред да почине го испратил ова видео на пациентка болна од рак

Вивијан Валер е 21 годишна девојка која сака глума, фотографија и да поминува време со својата ќерка Софи. Таа исто така боледува од рак. Вивијан има рак на дебелото црево, белите дробови и црниот дроб. Веднаш штом дознала дека има рак, таа направила листа на работи што мора да ги направи:

  • Да се омажи
  • Да го дочека првиот роденден на нејзината ќерка
  • Да го прослави нејзиниот 21 роденден
  • Да патува во Раротонга
  • Да го запознае Робин Вилијамс

Таа се омажи за нејзиниот најдобар пријател за брзо време откако дозна дека има рак. Со помош на хумани луѓе тие успеале да организираат прекрасна свадба и 10 дена меден месец иако некое време од медениот месец поминала во болница.

Наскоро таа наполнила 21 година и исто така имала прекрасна прослава.

Потоа, го дочека и роденденот на нејзината ќеркичка.

Таа била премногу болна да патува во САД, но еден од нејзините пријатели го контактирал Вилијамс и и ја остварил нејзината желба.

Тој и го испратил ова видео само неколку месеци пред да се самоубие.

Прочитајте и...  ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Доказ дека кучињата се посовесни од луѓето во сообраќајот

За жал, Вивијан Валер почина. На споменот за неа имало видео на кое таа рекла „Софи е најдобрата работа што ми се случила во животот. Не би ја заменила за ништо на светов. Ох, колку многу работи сакам да ти кажам“.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote