Видео: Русинка со автомобил прегази количка со бебе во Будва

Едногодишно бебе од Холандија е тешко повредено во Будва, откако автомобил ја прегази количката во која се наоѓало бебето, пренесуваат српските медиуми.

67617084 1922535817846312 8611898320312336384 n

Објавено е и видео од несреќата.

[UZNEMIRUJUĆI SNIMAK]: Pogledajte kako je automobil udario u kolica u kojima je bila bebaIncident se dogodio 2. avgusta kada je automobil naletio na kolica koje je gurao holandski državljanin. Čovjek je prelazio ulicu na pješačkom, nedaleko od kružnog toka kada ga je udario automobil za čijim volanom je bila ruska državljanka. Budvanska policija je podnijela krivičnu protiv Ruskinje, a beba je zadobila samo lakše povrede i puštena je iz bolnice

Gepostet von Primorske novine am Sonntag, 4. August 2019

Човек поминува улица на пешачки премин со детска количка, кога во него удира автомобил и му ја прегазува количката со бебето во неа. Како што наведуваат српските медиуми, автомобилот го управувала Русинка.

Полицијата во Будва поднесе кривична пријава против Русинката, а бебето се здобило со полесни телесни повреди и е пуштено од болница.

Прочитајте и...  Обидете се да ги задржите солзите: Татко се враќа кај синот по три месеци работа во Германија

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде