ВИДЕО: Сцена од автобус која стана хит на интернет – „Ако ова не е љубов, не знам што е“

Не им верувајте на оние кои велат дека со тек на време љубовта исчезнува во станува навика.

Во дигиталната ера кога се станува инстант и брзо поимот љубов делува како научна фантастика.

Баба и дедо во градски превоз покажале дека и после многу децении заеднички живот, љубовта и нежноста во нивниот случај не престанала. Под видеото објавено на Фејсбук луѓето оставаат комнентари дека никогаш не виделе посилна љубов.

Ljubav ❤️

Gepostet von Dalmatinska Kartolina am Dienstag, 1. Oktober 2019
Прочитајте и...  Инспиративен текст: "Ти заслужуваш..."
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде