ВИДЕО: СИЈАМСКИТЕ БЛИЗНАЧКИ ЗАМИНАА ДОМА – Успешно раздвоени во 15 часовна операција во Загреб во која учествувале 14 лекари

Сијамските близнаци Кристина и Валентина, кои се раздвоени на загрепскиот КБЦ Ребро, денеска стигнаа дома и оваа ноќ ќе им биде прва што ќе ја минат во домот на нивните родители кај Вировитица.

– Вознемирени сме, возбудени, среќни…- изјави нивната мајка Марија Тамболаш за ХРТ.

На прашањето што ги чека, таа кратко одговори:

– Знам, среќа!

Малечките Кристина и Валентина се родени како сијамски близначки, со споени дроб и црева, а во мај годинава успешно ги одвоија лекарите од КБЦ Ребро во Загреб. Во операцијата која траеше дури 15 часа учествуваа 14 лекари со различни специјализации.

Uživo smo ispred bolnice Rebro gdje se liječnici i medicinske sestre opraštaju od blizanki Kristine i Valentine koje napokon idu kući ♥️

Gepostet von Jutarnji am Donnerstag, 29. August 2019
Прочитајте и...  Нова дрога во Србија, стопати појака од марихуаната
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде