Видео

ВИДЕО: Тинејџер спаси бебе кое паѓа од втор кат од зграда

Тинејџер му го спаси животот на двегодишно бебе кое паѓало од вториот кат од зграда во Истанбул. Детето било на имигранти од Сирија.

880x495 cmsv2 afba9ce2 e773 5187 9011 e1c1942bf865 3989494

Девојчето, за среќа, паднало право во рацете на 17-годишниот Феузи Забата, инаку доселеник од Алжир, кој тој миг се нашол на улицата.

Детето е добро, а родителите го програсија тинејџерот за херој.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Како да добиете отказ за помалку од 20 секунди
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top