Случувања

ВИДЕО: Туристите на Халкидики беа сведоци на еден необичен природен феномен

Феноменот морска пијавица се појавува во текот на многу топли и влажни денови во вид на вртлог кој се креира меѓу облаците кои носат невреме и површината на морето.

Athitos Halkidiki Greece3

Високите температури кои во саботата беа измерени во областа на Халкидики, создадоа услови за настанување на водена пијавица.

Туристите кои минатиот викенд беа на Халкидики имаа можност да присуствуваат на овој необичен природен феномен.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Рецепт за највкусната чоколадна торта
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top