Животински свет

ВИДЕО: Вдомува напуштени кучиња и им гради прекрасни куќички од кал

К.М. е голем љубител на животните, а е и голем креативец. Тој секојдневно вдомува нови животни, ги носи на сигурно место, ги храни и им гради прекрасни куќички од кал.

Овој хуман човек им дава втора шанса за живот на овие невини суштества и не планира да запре во својата мисија.

Погледнете ги разновидните куќички кои тој ги изработува за нив, а ќе ве воодушеват и малите дворчиња во кои кученцата си играат во текот на денот.

Прочитајте и...  Психолог открива – Кучињата сонуваат за луѓето што ги сакаат
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top