Мејсон, кучето, не можеше да си ја пронајде сопственичката дури и кога гледаше директно во неа. Сопственичката стоеше мирно во еден кош, покриена само со шал, ама Мејсон не можеше да сфати што се случува. Кога конечно ја пронајде, скокна од возбуда. Видеото можете да го видите подолу:

Прочитајте и...  Пријатели формирале синџир за да спасат куче кое е во опасност
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.