Видео

Видео:Прва снимка во историјата како тарантула јаде опосум

Опосум е животно кое спаѓа во фамилијата на цицачи. Најчесто се среќаваат во тропски шуми и дождовни шуми. National Geographic го објави првата било кога направена снимка како тарантула јаде еден претставник од овој вид.

Прочитајте и...  Краткометражен анимиран филм "Еден мал чекор" кој ќе ве расплаче!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top