Македонија

Вистински масакар: Се сече масивот на Шар Планина (ВИДЕО)

image 11

На Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“ објавено е видео од масакрот кој што се спроведува на Шар Планина од страна на дивите сечачи на сечачи. Како што може да се забележи и од самото видео, станува збор сеча на голема површина шума.

Од страна на надлежите нема никаква реакција, па дрвокрадците можат мирно да ја пустошат Шар Планина.

Администраторите на Фејсбук групата повикуваат на освестување и да се спречат криминалците.

https://www.facebook.com/watch/?v=953974754940262
Прочитајте и...  Јане со порака од ОН: Не ми пречи мојата попреченост, ми пречат бариерите во опкружувањето!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top