Македонија

Вкупно 76 заразени, Кавадарци се запиша на листата со заболени жители

Попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус, соопшти Министерството за здравство. Со ова, вкупната бројка на регистрирани пациенти позитивни на коронавирус во земјата е 76.

Во текот на денов, потврдени се и 2 сопружници од Кавадарци – позитивни на вирусот, а во процес на тестирање е уште 1 лице од Кавадарци кое нема поврзаност со другите два случаи.

Досега се регистрирани заболени од Скопје, Дебар, Гостивар, Охрид, Штип и Кавадарци.

Прочитајте и...  #ПодајРака – хуманитарна акција на студенти од ФИНКИ

Најпопуларно

To Top