Македонија

ВО ЕДЕН ГЛАС: Слушнете како се пее македонската химна во Виена (ВИДЕО)

Неколку илјади навивачи на Македонија ја бодрат нашата селекција во Виена на ЕУРО 2020 против Украина.

Навивачите и репрезентативците во еден глас ја пееа химната на Македонија во „Виенер Штадхале“.

Извор: Дриблинг.мк

Прочитајте и...  Алпинистите на АК8 спасија куче заглавено под Орлови карпи на Попова Шапка (ФОТО+ВИДЕО)

Најпопуларно

To Top