Во холот му земале 5 000 евра: Шпанец ограбен во хотел во центарот на Скопје

Ноќеска околу 03 часот, J.A.Б.С. (45) од Шпанија пријавил дека синоќа во хол на хотел на ул.„Максим Горки“, едно лице со закана му одзело 5 000 евра.

180622 bank robber

Според пријавеното, претходно тие имале расправија во врска со усмен договор за лов низ Македонија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Убиство во скопско- човек ликвидиран од џип во движење
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде