Занимливости

Во кои ситуации жената избира да молчи?

Жените се познати како суштества кои сакаат да зборуваат. Тие се по комуникативни од мажите, уживаат да споделуваат искуства и чувства, но исто така имаат и периоди на тишина.

dp introvert woman looking through window

Кога жената замолчи, нејзината душа вреска за следните 11 работи!

 • Го зачувува своето достоинство

Најлесно е да се одврзе јазикот и да се олесни душата преку навреди и врескање. Но, ако жената молчи, тогаш кога е лута или повредена, тоа значи дека знае да го зачува своето достоинство.

Последиците секако следуваат веднаш штом се смири.

 • Болка

Нешто ја мачи жената и боли кога не сака да зборува.

Таа сака да поправи сè, но најудобно и е да е сама и во тишина со мислите.

 • Сака да се справи со нешто самостојно

Во минатото, таа веројатно побарала совет, но така ги натерала другите луѓе да се вклучат во нејзините проблеми и само ја влошиле ситуацијата. Таа знае дека може да се бори сама со неа и додека молчи, тоа е токму она што го прави.

 • Таа е уморна од сето тоа
Прочитајте и...  Истражување: Светот најтажен, најгневен и најуплашен од кога било досега

Истекуваше на идеи и и беше досадно. Потребно е време и слобода да сфатиме што да правиме следно.

 • Таа е зафатена

Едноставно, понекогаш нема време за приказна.

 • Потребна ви е

Таа не знае како да ве замолува да бидете со неа почесто, така што таа само молчи. Ако тоа е случај, лесно ќе ја прочитате вистината за жената.

 • Спаси се

Наместо да се расправа и да истурка кој е во право или кој треба да го направи она што го прави, таа едноставно молчи.

 • На неа и треба пауза

Вашата последна расправија сепак може да биде вознемирувачка за неа и треба одредена самотија и тивка.

 • Премногу размислување

Таа има многу грижи и многу одговорност, затоа и е потребна тишина за да сфати кој следен потег е најдобар.

 • Таа е силна

Кога ќе се случи нешто лошо, таа ќе плаче, но само кога никој не ја гледа.

 • Тој не знае што да каже
Прочитајте и...  Пред Свети Никола доаѓа голем празник: Сварете пченица на овој ден- еве зошто

Ако нема што да додадат или паметно да кажат, тие повеќе би сакале да молчат.

Извор: попара.мк

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top