image 17

image 17

1.028 ПМ честички на 100 микрограми се измерени вечерва во Куманово, покажува апликацијата Мој воздух. На социјалните мрежи деновиве граѓаните се пожалија дека во вечерните часови се пали отпад на одредени локации во градот.

untitled 1 640x360
Прочитајте и...  Васил Јанкула пристигна во Охрид пред последната етапа на кружната велосипедска тура низ земјата
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за