Во Словенија паѓа снег

Поради падот на температурите во Словенија на високите планински места веќе започна да паѓа првиот снег за оваа сезона. Започнато е формирање и на бела покривка, а врнежите ќе продолжат и понатаму. Снег паѓа на Кредарица.

Во Македонија и во следните два дена атмосферата нема да биде во целост стабилна, па така и понатаму ќе има особено изолирана појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи како и со засилување на викендот.

Многу постабилно време ќе имаме особено од четврток па за време на следниот викенд, а максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот претежно од 24 до 32 степени.

Прочитајте и...  За овој преубав пар на матура со денови зборува целиот регион
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде