Случувања

Водителката ослепе поради поранешното момче- ја измачувал 8 часа, а потоа го викнал пријателот на помош и ја полиле со солна киселина

Британската водителка Кејти Пајпер во 2008 година преживеала вистински пекол кога тогашното момче ја измачувало и претепало, а потоа повикал и пријател кој ја полил со киселина, по што таа ослепела на едното око.

Водителката година и половина се криеше од очите на јавноста, но наеднаш по немилиот настан одлучи да се појави поради сите жени кои поминале низ ваков петок и терор.

View this post on Instagram

Aperol Spritz in the sun ☀️

A post shared by K A T I E P I P E R (@katiepiper_) on

Пред некој ден по повод светскиот ден на менталното здравје се одлучи да сподели со јавноста фотографија од своето лице по преживеаниот пекол.

Таа под фотографијата напиша дека и од тогаш редовно посетува психолог кој и помогнал многу.

Прочитајте и...  Најдобро облечени на Оскар 2019
https://www.instagram.com/p/B2RiDITlR_v/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

-Се сеќавам на времето кога никого не сакав да видам и кога не сакав било кој да ме гледа. Се сеќавам кога се плашев од луѓето, особено од мажите, тогаш се плашев на целиот свет. Се сеќавам кога разговорот за оваа траума која ја преживеав тогаш било нешто невозможно. Денеска на денот на менталното здравје имам состанок со мојот терапевт, се уште одам на разговори и многу ми помагаат и способна сум да зборувам за ова, напиша водителката.

https://www.instagram.com/p/B1t00pOlxJK/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Кејти инаку беше на почетокот на својата манекенска кариера кога го доживеа нападот од своето момче.

Прочитајте и...  ВИДЕО: ДОМОРОДЕН ПОГЛАВАР ЗА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОН: ЌЕ ЈА ДАДАМ И ПОСЛЕДНАТА КАПКА КPВ ЗА ОВАА ШУМА

Прво ја освоила титулата мис на Винчестер, а потоа започна да се занимава со водителството, а набрзо ја започнала кобната врска која траела само две недели.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top