Водителката ослепе поради поранешното момче- ја измачувал 8 часа, а потоа го викнал пријателот на помош и ја полиле со солна киселина

Британската водителка Кејти Пајпер во 2008 година преживеала вистински пекол кога тогашното момче ја измачувало и претепало, а потоа повикал и пријател кој ја полил со киселина, по што таа ослепела на едното око.

Водителката година и половина се криеше од очите на јавноста, но наеднаш по немилиот настан одлучи да се појави поради сите жени кои поминале низ ваков петок и терор.

View this post on Instagram

Aperol Spritz in the sun ☀️

A post shared by K A T I E P I P E R (@katiepiper_) on

Пред некој ден по повод светскиот ден на менталното здравје се одлучи да сподели со јавноста фотографија од своето лице по преживеаниот пекол.

Таа под фотографијата напиша дека и од тогаш редовно посетува психолог кој и помогнал многу.

Прочитајте и...  Џамбазов: „Понекогаш плачам тајно поради тоа што немам деца“

-Се сеќавам на времето кога никого не сакав да видам и кога не сакав било кој да ме гледа. Се сеќавам кога се плашев од луѓето, особено од мажите, тогаш се плашев на целиот свет. Се сеќавам кога разговорот за оваа траума која ја преживеав тогаш било нешто невозможно. Денеска на денот на менталното здравје имам состанок со мојот терапевт, се уште одам на разговори и многу ми помагаат и способна сум да зборувам за ова, напиша водителката.

Прочитајте и...  Алек Болдвин ќе стане татко по шести пат

Кејти инаку беше на почетокот на својата манекенска кариера кога го доживеа нападот од своето момче.

Прочитајте и...  Прекрасна преработка: младата Стојне Николова ја препеа „Крушево абер пристигна“, ОГРОМНО БРАВО!

Прво ја освоила титулата мис на Винчестер, а потоа започна да се занимава со водителството, а набрзо ја започнала кобната врска која траела само две недели.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде