in ,

Волшебните предели на Ирска: Како изгледа Вестерос од „Игра на тронови“

Местата на снимање на „Игра на тронови“ во Северна Ирска станаа едни од најпосетуваните места на фановите на оваа култна серија.

Со почетокот на последната сезона, тука е “вистинскиот” Вестерос.

irska igra prestola aps1 954273468

Економијата во Северна Ирска процвета благодарение на серијата „Игра на тронови“. Во текот на сите години на снимање, познатата телевизиска емисија привлече многу туристи и ѝ донесе стотици милиони фунти на оваа област.

„Игра на тронови“ е снимана во напуштените згради на долините во Белфаст како и во мочуриштата, на брегот и во шумите во Северна Ирска, а ние ви подготвивме галерија за една кратка вирутелна турнеја. Уживајте!

Балинтој

balintoj 892811108

Даунхил

daunhil irska 564276381

Шиланавоги

slemis severna irska igra prestola 718882706

Одлис Филд

odlis fild 803952209

Портстјуарт

portsjuart 562696410

Кашендун

kasendun 209675044

Дарк Хеџис

irska igra prestola aps1 954273468

Шума Толимор

tolimor feorest 695463971

Замок Ворд

strejndzford 737634302
Прочитајте и...  Прошетка на Месечината: 12 илјади фотографии вселенска авантура

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote