Галерија

ВОЛШЕБНО: Фестивал на песочни скулптури во Остенде

Во белгискиот град Остенде отворен е фестивал на песочни скулптури наречен „Dreams“.

fotografija dana aps AP Virginia Mayo 341959197

За овој фестивал се користи повеќе од 4.000 тони песок од кои се прават околу 65 бајковити фигури и повеќе од 20 композиции кои освен со песок се оживеани и од фотоапаратите на граѓаните и посетителите на градот.

Прочитајте и...  Спас од пломбите: Научници создадоа гел кој ја обновува забната глеѓ
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top