Вооружена престрелка во Сарај, има и повредени

Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Арнакија во Општина Сарај, дознава Сител.

killer

Во престрелката учествувале неколку лица, при што најмалку едно лице со повреди од огнено оружје е префрлено во болницата „8 Септември“.

Полицијата во моментов врши увид, повеќе детали подоцна.

Прочитајте и...  Не постои млад човек што сака да остане тука
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде