Возило излета од автопатот „Мајка Тереза“, четворица повредени меѓу нив и дете

Четири лица се повредени откако возило излета од автопатот Мајка Тереза.

3policija 420x240 138854 156309 original
3policija 420×240 138854 156309 original

Околу 12,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот “Мајка Тереза“ патничко моторно возило “Рено клио“ со италијански регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот И.Д. од селото Скудрине, гостиварско излетало надвор од коловозот. Со повреди се здобиле И.Д. и сопатниците З.Д. (46), А.Д.(26), двајцата од селото и 16-годишник, на кои им била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Кај З.Д. се констатирани тешки телесни повреди, а кај другите телесни повреди.

Прочитајте и...  Нашинец од Америка со сопругата ќе се справуваат со кучињата скитници во Битола
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде