(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ) Убиената девојка фрлена на отпад од заклани животни

На местото на кое е најдено безживотнто женско тело во црна вреќа е дива депонија, а телото било фрлено меѓу животински остатоци, информира Телма. Тоа што новинарската екипа го затекнала на лице место биле остатоци од животни, глави од крави, коски од животни и остатоци и непријатна и одвратна смрдеа.

trup vo kesa 1 1024x1024 585x585

Полицијата и обвинителството соопштија дека во близина на селото Горно Оризари (општина Шуто Оризари) е најдено мртво тело на жена во црна најлон кеса. Телото е најдено вчера попладне.

Засега не се даваат повеќе детали за истрагата. Идентитетот на жената се уште не е откриен.

Тој што ја фрлил жената ја оставил меѓу животински остатоци.

glavi od krava 1 1024x1024 585x585

Сликите се во продолжение и ве предупредуваме на нивната содржина.

Дивата депонија со толку остатоци од заклани животни е потенцијално жариште на заразни болести и се наоѓа во близина на скопската обиколница.

cerep 1 1024x1024 585x585

Локалните жители сметаат дека надлежните треба да го исчистат местото, но никој не презема ништо. Остатоците се фрлени главно од жителите на Шутка која се наоѓа на неколку километри од дивата депонија.

Прочитајте и...  Повредена 18-годишна девојка од Тетово откако во неа удрил возач на голф
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде