in

Вучиќ: „Како Бог Ве молам, не излегувајте од дома“, Србија прогласи вонредна состојба

Заради пандемијата во корона вирусот, Србија вечерва воведе ВОНРЕДНА СОСТОЈБА, со одлука на претседателот на Парламенот, на владата и претседателот на Републиката.

Прочитајте и...  Белгија: Осуден на 3 години затвор поради кражба на велосипед, судот утврдил еколошки злостор

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote