in

Ексклузивно: Приказна “За да те пронајдам” од младата писателка Ивона Марковска

Порталот Публицист.мк започнува со објавување на приказна во серијал “За да те пронајдам” од младата авторка Ивона Марковска.

ivona markovska

Ивона Марковска е родена на 10.9.2002 година, а живее и учи средно училиште во Битола. Има објавено две книги, „Пронаоѓање“ – нејзиното прво дело кое е издадено самостојно, а втората книга „Аурора“ е издадена под издавачката куќа Култура.

Пишува на нејзината Инстаграм страница, @a_soul_of_paper, нејзината Facebook страница и на нејзиниот блог. Има напишано и објавено голем број на текстови и колумни.

Првата сезона од серијалот е поделена на 13 епизоди, кои ќе се објавуваат по една дневно на нашиот портал.

Првата епизода прочитајте ја ТУКА.

Прочитајте и...  „За да те пронајдам“ – Сезона 2, Епизода 7

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote