„За да те пронајдам“ – Сезона 2, Епизода 12 (ПОСЛЕДНА ЕПИЗОДА)

zadatepronajdam

Конечно, после цела вечност Софија и Лео беа заедно. Нив никој не успеа да ги раздели. Смртта, ни таа не беше моќна за нив. Тие се сакаа, вистински. Нивната љубов беше нивен патоказ низ непознатото. На крај тие се заедно. Двете нивни тела, заедно со нивните духови отпатуваа кон рајот, бидејќи за две чисти души како нив, само рајот е достоен да ги прифати. Тие беа заедно, конечно, после се’ , после цела вечност.

КРАЈ

Претходната епизода прочитајте ја ТУКA.ivona markovska

Ивона Марковска е родена на 10.9.2002 година, а живее и учи средно училиште во Битола. Има објавено две книги, „Пронаоѓање“ – нејзиното прво дело кое е издадено самостојно, а втората книга „Аурора“ е издадена под издавачката куќа Култура.

Прочитајте и...  „За да те пронајдам“ - Сезона 2, Епизода 4
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде