in

„За да те пронајдам“ – Сезона 2, Епизода 3

zadatepronajdam

Софија

Сенката се приближуваше, а јас не можев да се поместам од местото. Тргнав да барам одговори, а не вампири. Тогаш престанав да размислувам, се укочив, се здрвив. Одговорот кој го барав, можеби штотуку го најдов? Единственото логично решение и одговор на мојава ситуација и објаснување на моето денешно постоење тука некаде е невозможното, надприродното. Дали јас сум вампир? Дали се претворив во вампир? Дали Лео е жив? Што доколку сум навистина вампир и го убив Лео? Што со мојот живот понатаму? Наместо да ја решам загатката, јас отворив милијарда нови неодговорени прашања…

Претходната епизода прочитајте ја ТУКA.ivona markovska

Ивона Марковска е родена на 10.9.2002 година, а живее и учи средно училиште во Битола. Има објавено две книги, „Пронаоѓање“ – нејзиното прво дело кое е издадено самостојно, а втората книга „Аурора“ е издадена под издавачката куќа Култура.

Прочитајте и...  Зад овој хит на Северина се крие голема трагедија- откако ќе ја слушнете оваа тажна приказна веднаш ќе ви надојдат солзи

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote