in

„За да те пронајдам“ – Сезона 2, Епизода 8

zadatepronajdam

Автор

Понекогаш сите направени чекоро се малку, сите дадени жртви не се доволни, но мал допир со прст може да те сруши или да те спаси. Како Софија и Лео ќе бидат повторно заедно? Дали животот им се одмаздува бидејќи додека живееа тие ја победија играта на судбината? На кого му пречат? Зошто една љубов не може да го пронајде својот среќен крај? Кој ќе победи, а кој ќе изгуби? Пајакова мрежа, игра без прирачник, или помошни марионети за туѓи цели, некој ќе изгуби се’ …

Претходната епизода прочитајте ја ТУКA.ivona markovska

Ивона Марковска е родена на 10.9.2002 година, а живее и учи средно училиште во Битола. Има објавено две книги, „Пронаоѓање“ – нејзиното прво дело кое е издадено самостојно, а втората книга „Аурора“ е издадена под издавачката куќа Култура.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои имаат навика да се вљубуваат во погрешни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote