Во период од неколку дена, по втор пат, насилно се уништува спомен обележјето на Вера Циривири – Трена, во истоименото училиште во Карпош 2. Пријавено е до МВР и до Крим техника. Овие вандалски чинови стануваат секојдневие и бараме итни санкции за сторителите, реагираат од О. Карпош преку својот ФБ профил.

Во период од неколку дена, по втор пат, насилно се уништува спомен обележјето на Вера Циривири – Трена, во истоименото…

Gepostet von Општина Карпош am Samstag, 12. Oktober 2019
Прочитајте и...  Лила чита лоши твитови за себе: „За силиконите можете само да пишувате, но не и да ги видите!“
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за