Здравје

За сезоната на грип која е пред нас – Чај благодарение на кој нема да се разболите

Чајот од шипка е исклучително здрав, па затоа пијте го често.

Помага со големата количина витамин Ц, има повеќе од лимонот портокалот и пиперката заедно, па супер е за имунитет и против настинки и грипови во периодот на есен и зима.

Делува како природен аналгетик.

Прочитајте и...  Како да го исфрлите насобраниот шлајм од грлото и белите дробови: Природен лек за полесно дишење
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top