Занимливости

За време на говор во собранието пратеник извади прстен и ја запроси својата колешка од истата партија (ВИДЕО)

Флавио ди Муро, пратеник на Северната лига во Италија, за време на говор на седница на Парламентот, извади прстен и ја запроси својата колешка од истата институција, Елиза де Лео.

21595586 7736597 image a 33 1574976367659

– Елиза, ќе се омажиш ли за мене?, праша Ди Муро.

Девојката, инаку, е од истата партија.

Неговите колеги од партијата со симпатии го проследија тој потег и го поздравија со ракоплескање.

Претседавачот со седницата, сепак, имаше помалку разбирање за тоа и замоли да се запази редот во собранието.

Прочитајте и...  Не сака да слушне за пензија: 98-годишен дедо се врати на работа, а еве што им порача на луѓето кои секогаш се жалат
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top