in

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца

Ако секој Велигден јајцата ви излегуваат еднолично и сакате да промените нешто, пробајте некоја нова техника.

Во фарбањето вклучете ориз, пена, ливчиња и цветови, лак за нокти…

Неколку забавни предлози кои ќе ви се најдат:

Со помош на салфетка и бои

Со пена за бричење и бои

„Мермерни јајца“ со помош на лак за нокти

Бели јајца со едноставен дезен

Пастелни јајца со металик сјај

Со златна фолија

Вапцање со ластичиња за да се добијат шари

Јајца украсени со мрсни боички

Бели јајца со разлеани бои

Прочитајте и...  Храна која е најдобро да ја јадете на празен желудник

Што мислите?

2 Поени
Upvote Downvote