Заборавени фотографии кои ни покажуваат точно што значи да се биде мајка

Кога Кен Хејман, добро прочуен фотограф, неодамна ги средувал своите кутии и фиоки, не очекувал дека ќе налета на нешто олку вредно. Тој отворил кутија на која пишувало „Мајки“ и открил долго заборавено богатство – серија фотографии на коишто се сликани мали и бесценети моменти помеѓу мајките и своите деца, која тој ја правел ширум светот пред скоро 50 години. Овие историски чуда ни покажуваат точно што значи да се биде мајка, без разлика на потеклото или местото на живеење.

Прочитајте и...  Далеку од безгрижно детство: децата робови во фабриките во Бангладеш
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде