Случувања

Заборавете сè што сте виделе досега: Ова е најлудата голманска одбрана во историјата (ВИДЕО)

image 7

Во ракометниот свет може да забележиме многу неверојатни одбрани од страна на голманите, но дефинитивно најлудата досега ја има Феро Хјаго, кој најпрво одбрани пенал, а потоа и уште еден удар и тоа на навистина необичен начин.

Прочитајте и...  Возач од Сосека влезе со автомобил во црква
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top