in

Заборавете сè што сте виделе досега: Ова е најлудата голманска одбрана во историјата (ВИДЕО)

image 7

Во ракометниот свет може да забележиме многу неверојатни одбрани од страна на голманите, но дефинитивно најлудата досега ја има Феро Хјаго, кој најпрво одбрани пенал, а потоа и уште еден удар и тоа на навистина необичен начин.

https://www.instagram.com/p/B4-7wtmJczC/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Тинејџер ги дрогирал колегите од работа за да му бидат позабавни

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote