На Сљеме ноќеска падна првиот снег, а на Фејсбук од планинарскиот дом „Томиславов дом“ објавија фотографии од побелената планина.

На Сљеме снегот паѓа и понатаму, а температурата е -1 степен.

Извор: Република

Прочитајте и...  ФОТО+ВИДЕО: Ја воодушевија и расплакаа публиката: Македонците победници на „Никад није касно“
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за