in ,

„Зајди,зајди“ во спектакуларна изведба на Душан Свилар (ВИДЕО)

Во 2007 година, Душан Свилар првпат се појави на сцената на Гранд во регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“.

Многумина му „замеруваа“ на неговата срамежливост и повлеченост истакнувајќи дека нема да биде ѕвезда. Меѓутоа, други го нарекуваа новиот Здравко Чолиќ.

И токму тоа срамежливо момче, го покажа најдоброто од себе и ја однесе победата на „Ѕвездите на Гранд“ во 2007/2008 година.

Погледнете ја прекрасната изведба на годинешната Светосавска академија во Белград:

Прочитајте и...  Ми олесна, ја завршив мисијата: Јована ја донираше косата за перика за деца болни од рак

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote