Животни приказни

Запознајте го слепиот механичар кој само со допир поправа велосипеди (ВИДЕО)

Тврди дека е најдобар механичар во градот – запознајте го симпатичниот слеп Нигериец кој со допир поправа велосипеди.

Фото: Profimedia

Емека Абугу има 37 години. Тој е слеп механичар кој поправа велосипеди. Го изгубил видот уште како дете поради сипаници.

Емека откри за BBC како научил да поправа велосипеди иако е слеп.

Извор: NationalGeographic

Прочитајте и...  Судбината ги споила: Жена посвоила момче, но и неговата сестричка го нашла патот до нив

Најпопуларно

To Top