Галерија

Запознајте го Тор, најубавата бенгалска мачка во светот! (ГАЛЕРИЈА)

Тор, бенгалското маче е едно од оние мачиња што може да ти погледне директно во душата.

Погледнете ги неговите зелени очиња што ѕиркаат низ неговото шарено крзно.. дали е можно?! Крзното на ова маче е прекрасно, дури и неговиот стомак има точки!

„Дефинитивно се чувствувам како да сум му слуга!“ – вели неговиот сопственик, Рани Цуцицов.

Повеќе слики може да погледнете на Инстаграм профилот на Тор

Прочитајте и...  ВИДЕО: Мачка бара прегратки на пресмешен начин
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top