in ,

Запознајте го Вајли, далматинче со срце на носето

Ни 101 далматинец не можат да се споредат со ова мало преслатко далматинче, кое има срце на носето, буквално!

Преслаткото кученце исто така е славно на Инстаграм (@hi.wiley), со над 165 000 следачи.

Неговата сопственичка, 26 годишната Лекси Смит позната како yosoylexi на Инстаграм, живее во Колорадо и заедно со Вајли ги истражуваат прекрасните планини и околината.

Вајли било едно од единаесет кучиња – од кои осум биле машки. Покрај тоа што срценцето на носот се истакнува, тоа не е причината зошто Лекси го одбрала.

„Имав тежок избор“ – вели таа. “Срценцето беше тука, но не беше доволно формирано, па не верував дека ќе остане. Дамките на далматинците се менуваат додека растат.“

„Го одбрав бидејќи ми кажаа дека само сака да спие, да се гушка и да јаде, што значи од почеток имавме многу заеднички работи“.

Прочитајте и...  Погледнете колку неверојатно изгледа внатрешноста на скапоцените камења (ГАЛЕРИЈА)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote