Галерија

Запознајте ја највисоката тинејџерка во светот

Највисоката девојка во светот Elisany da Cruz Silva има само 17 години и е висока над 203 сантиметри. Таа страда од редок гигантизам кој се појавил заради туморот на нејзината хипофиза, која го регулира растот.

najvisokata tinejdzerka vo svetot 01

И покрај тоа, таа живее речиси нормален живот, благодарение на нејзините најблиски кои научиле да ја прифатат онаква каква што е.

Таа ужива во дружбата со пријателите и во љубовта со 22-годишно момче, исто како и секоја останата девојка на нејзина возраст.

Прочитајте и...  Магичната убавина на шумите низ фотографии (ГАЛЕРИЈА)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top