Животински свет

Запознајте ја Зелда, мачката која секогаш изгледа шокирано

Мачка наречена Љубопитната Зелда стана интернет сензација благодарение на својот константен шокиран изглед.

uvek sokirana macka aps1 576163614

Зелда, мачката која Мет Тахифор ја вдоми од улица, на Твитер има илјадници следбеници кои ги освои со нејзиниот израз на лице. Имено, Зелда во секоја ситуација изгледа изненадено.

Дозволете оваа прекрасна мачка да ви го разубави денот. Уживајте во фотографиите!

uvek sokirana macka 1 730266309
uvek sokirana macka 2 389423780
uvek sokirana macka 3 848759172
uvek sokirana macka 4 197155815
uvek sokirana macka 6 743537247
Прочитајте и...  ВИДЕО: Вдомува напуштени кучиња и им гради прекрасни куќички од кал
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top