Македонија

Земјотрес почувствуван во Скопје и околината

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по Рихтер пред околу 10-тина минути е почувствуван во Скопје и околината. Како што првично се наведува, потресот бил на длабочина од 1 километар, а епицентарот бил во близина на границата помеѓу Македонија, Србија и Косово.

Прочитајте и...  Неработни денови за 2021

Најпопуларно

To Top