Животински свет

Зоолошката градина со нов член-Брауни

Најновиот член на зоолошката градина во Скопје е еленчето Брауни

„После повеќе од 10 години, во ЗОО Скопје се роди кафено еленче лопатар. Утрово, нашиот Горан Анастасовски имаше можност да ги направи овие преубави фотографии веднаш по раѓањето. Добредојде Брауни “ , стои на фејсбук профилот на зоолошката градина.

После повеќе од 10 години, во Зоо Скопје се роди кафено еленче лопатар. Утрово, нашиот Горан Анастасовски имаше можност да ги направи овие преубави фотографии веднаш по раѓањето ❤️❤️❤️Добредојде Брауни 😍

Gepostet von Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје am Samstag, 14. September 2019
Прочитајте и...  53 новозаболени од коронавирус, излекувани 25 пациенти
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top